Crompton | CIR40SPCW | CIRC T9 40w/840 G10q 16"
Enlarge
40W T9 16" Circular 840 Cool White
Qty in stock: 78
Product Info
Product Details
Order Code 30671
Brand Crompton
Lamp Type Fluorescent
Style T9 Circular
Lumens 3150 Lm
Lumens per Watt 79 Lm/W
Wattage 40w
Base G10q
Colour Name Cool White
Colour Code 840
Colour Temperature 4000 Kelvin
Overall Length 400 mm
Width 400 mm
Height 29 mm
Diameter at widest point 29 mm